zpět na blog

Jak najít správný směr v životě i kariéře? Pomůže vám seznámení s vaším pravým Já

Před lety jsem se vrátila z Indie. O mé úžasné zážitky se s vámi určitě podělím v některém z příštích článků, ale teď mám na srdci jiné téma. Víte, jaký je častý důvod, proč lidé cestují několik 1 000 kilometrů a míří právě do Indie? Hledají tam sami sebe a své pravé Já.

Když se začne ozývat pravé Já

Máte někdy pocit, že nevíte, jestli se váš život ubírá správným směrem? Že vás vaše současná práce vlastně vůbec nebaví? Že byste chtěli změnu, ale nevíte, jak na to? Přesně takové otázky stojí na začátku indické cesty za poznáním sebe sama. Lidé se ptají – Kdo vlastně jsem? Čím chci naplnit svůj život? Co mě dělá šťastným?

Proč byste neměli odkládat hledání svého Já

Pokud takovéto otázky ve své hlavě nosíte, vždy je dobré jim věnovat pozornost, začít hledat možnosti řešení a nesetrvávat v tom, v čem vám není dobře. Zametete-li je pod koberec, nezmizí, jen budou bobtnat a čekat na chvíli, kdy se projeví v silnější míře. Pak vznikají pocity frustrace, marnosti, přichází prokrastinace a jiné nepříjemnosti, která kazí radost ze života.

Jak to, že neznáme sami sebe?

Jak je možné, že se najednou ve čtyřiceti probudíte a nevíte, co vlastně chcete? Uklidním vás, je to úplně běžné. Žijeme rychle, většinu podle přání někoho jiného – rodičů, učitelů, partnera, šéfa… Díváme se více kolem sebe, než do svého Já. Nemáme čas ptát se sami sebeJsem opravdu spokojený se svým životem? Naštěstí není nikdy pozdě objevit to, co nás opravdu naplňuje a po čem touží naše Já.

Nemusíte do Indie, když máte svého kouče

Kde hledat odpovědi? Indie je určitě krásná země, kterou stojí za to navštívit, ale pro hledání svého Já je zbytečně daleko. Na objevnou výpravu se můžete vydat se mnou. Mám mnoho zkušeností s klienty, kteří stojí na rozcestí a nevědí, kam dál, ať už po škole, po mateřské nebo kdykoli jindy. Pak jsou takoví, kteří mají jasnou vizi, ale nedaří se jim dosáhnout cílů a trápí je pocit neúspěchu.

Dobrou zprávou je, že moderní koučovací postupy dokážou najít příčinu problému i jeho řešení. Jaké jsou moje nejoblíbenější metody, které používám při práci s klienty?

Vaše hodnoty a jejich propojení s realitou

Skrz hodnoty můžu velmi dobře nahlédnout do vašeho pravého Já. Žebříček hodnot je totiž u každého jiný. Jakmile vytvořím přehled o vašich hodnotách, zkoumám, jak jsou tyto hodnoty propojeny s vaším životem a do jaké míry své hodnoty naplňujete. Používám speciální karty, které nás přivedou k jasné představě o tom, kým teď jste a kým se chcete stát. Já jsem tady pro to, abych vám pomohla ve splnění tohoto záměru.

Vaše silné stránky a vzorce chování

Další účinnou metodou je popsání silných stránek. Když dobře známe seznam našich talentů, dovedností a pozitivních vlastností, můžete je začít využívat naplno a nastartovat svou kariéru nebo spokojenost v osobním životě. Pro objevení silných stránek mám také jednu speciální pomůcku – používám vědeckou psychodiagnostiku, která nám neukáže pouze to, v čem vynikáte, ale také to, čemu se podvědomě bráníte a co děláte s nechutí. Pojmenujeme vaše vzorce chování, které vás brzdí a nedovolí vám dosáhnout cílů.

Máte chuť poznat své pravé Já a objevit nové možnosti, které na vás čekají? Koučování se mnou si můžete vyzkoušet zdarma.


Sdílet