zpět na blog

Na pokecu s Ingrid Dach.

Blíží se konec roku a ten se úplně nabízí se na chvilku zastavit a ohlédnout za tím, co máme za sebou.

Jedno takové ohlédnutí jsem si dala s Ingrid Dach. Inka je odvážná sympaťanda, která se rozhodla skončit ve svém pohodlném zaměstnání a začít žít svůj sen. Vyjet ze zajetých kolejí, domácí pohodičky. A přesně tohle Inka před lety udělala. Když se jí zeptáte, co pro to bylo potřeba udělat, řekne vám, že když má člověk odvahu, motivaci a jde do toho naplno a celým srdcem, TAK TO JDE! A právě o její cestě a o tom, jaké to bylo a o koho se opřela, když bylo potřeba se dočtete níže.

Ahoj Inko. Blíží se konec roku a ten se úplně nabízí k tomu se zastavit a ohlédnout se. Pojď se se mnou na chvilku podívat z nadhledu na tu tvoji cestu. Vím, že jsi svojí kariéru úspěšné online podnikatelky rozjela už před pár lety a že je nač se dívat ????

Pojď říct, když se teď ohlédneš, co byla pro tebe na tvojí cestě největší výzva?

Začít být vidět, točit videa a nedělat si hlavu z hejtů. Když jsem začínala podnikat, naprosto mi vyhovovalo, že jsem psala texty na zakázku a mohla celý svůj pracovní čas trávit schovaná za počítačem. Pak jsem ale viděla, že opakuju všem klientům podobné věci a že by bylo fakt super sdílet moje know-how a zkušenosti s větším množstvím lidí zároveň. Jenže to znamenalo překonat můj strach být vidět a točit videa, což pro mě tehdy byla obrovská výzva.

A kým jsi se tehdy stala, když jsi ji překonala?

Byla to pro mě velká věc, úplně jsem změnila to, jak jsem vnímala sama sebe. Doopravdy jsem si totiž myslela, že nikdy, ale opravdu nikdy nebudu točit videa – a najednou jsem tenhle blok překonala. Měla jsem díky tomu pocit, že když jsem zvládla tohle, zvládnu už cokoliv. Začala jsem se cítit jako tvůrce – a ne jako oběť.

Na co jsi nejvíce hrdá?

Že jsem to nevzdala a že se mi daří vidět ve všem, co se mi nepovede, způsob, jakým se můžu posouvat dál. Vymyslela jsem pro tento přístup heslo „všechno je výhoda“ – vždy jen záleží na tom, jak se ke všem překážkám nebo neúspěchům postavíme. Jestli nás odradí a zabrzdí, nebo naopak posílí a namotovují jít dál. 

A je něco co bylo velkým ponaučením? Něco jakože tudy už vážně ne?

Párkrát jsem to přešvihla s prací a dala si toho na sebe moc, až se to pak projevilo na mém zdraví. To pro mě byl jasný signál, že už nechci sama sebe do podobných situací dostávat. Uhlídat si během podnikání rovnováhu mezi prací a osobním životem nebo odpočinkem je těžké, zvlášť když pracujete z domova. Jsem ráda, že už se mi to daří čím dál víc.

Kdo všechno ti na té cestě pomáhal?

Lidí, od kterých jsem se učila třeba tím, že jsem poslouchala jejich podcasty nebo je sledovala na sítích, bylo hodně. V začátcích jsem hltala podcasty od Amy Porterfield, Marie Forleo a Sigrun, u které jsem nakonec naskočila do placených kurzů a programů a už třetím rokem je moje byznys mentorka. Sigrun teď koncem prosince pořádá 12 marketingových přednášek, na kterých se od ní můžete zdarma začít učit i vy – stačí se zdarma přihlásit přes můj odkaz www.ingriddach.cz/13sigrun

Jaká to byla pro tebe zkušenost?

Naplno jsem si uvědomila, jak důležitá je pro mě motivace, podpora, nadhled od někoho dalšího. Bez toho bych měla velmi omezené myšlení, malé cíle, točila bych se v kruhu a nevnímala všechny souvislosti.

Jaký dopad má tohle vše na tvůj život?

Podnikání je pro mě tím nejlepším seberozvojem. Když jsem si začala víc věřit v podnikání, začala jsem si víc věřit i mimo něj, chovat a cítit se úplně jinak i v osobním životě. Tohle považuju za největší přínos toho, že jsem šla na volnou nohu.

Jaká je tvá zkušenost s kouči a průvodci? Využíváš tento typ spolupráce?

Ano, už od začátků podnikání jsem spolupracovala s koučkou a i teď občas koučování využiju – hlavně v situacích, kdy mám pocit, že se nemůžu rozhodnout a motám se v kruhu.

Co ti tahle spolupráce přinesla?

Že odpovědi na otázky jsou sice vždy uvnitř mě, ale někdy může být opravdu těžké je najít a uvidět, když se cyklím ve svých myšlenkách a schází mi nadhled. 

Co bys vzkázala ostatním kteří se třeba chystají v novém roce vykročit na jejich velkou cestu za splněnými sny a zvažují zda se opřít o někoho dalšího?

Neváhejte ani chvíli a vyberte si člověka, který s vámi ladí a kterému důvěřujete. Byla by škoda jít kupředu zbytečně pomalu nebo bloudit, když si můžete cestu usnadnit díky nadhledu a zkušenostem někoho dalšího. Dnes si můžete vybírat z velkého množství koučů a mentorů, tak určitě objevíte někoho pravého pro vás. Držím pěsti, ať se vám daří v podnikání i v osobním životě!

Nejjednodušší cesta, jak zjistit, zda s někým ladíš je dát si s ním konzultaci. Se mnou je úvodní konzultace zDARma a stačí si ji booknout na tomto odkazu.


Sdílet